Що таке АПОСТИЛЬ?

Дата: 10.09.2019 16:25

Старовижівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області інформує щодо наявності у відділі послуги з проставлення апостиля!

*Що ж таке апостиль?
Апости?ль — це спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток; підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції.

Де проставляється апостиль?
• На документах, які виходять від органів судової влади України.
• На документах, які виходять від органів прокуратури України, органів юстиції.
• На адміністративних документах.
• На документах про освіту та вчені звання.
• На документах, оформлених державними і приватними нотаріусами.
• На офіційних свідоцтвах, виконаних на документах, підписаних особами у їх приватній якості, таких як офіційні свідоцтва про реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату, та офіційних і нотаріальних засвідченнях підписів.

*Яким органам надане повноваження на проставлення апостилю в Україні?
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 року № 61 повноваження на проставлення апостиля надано:
• Міністерству юстиції України — на документах, що видаються органами юстиції, судами та оформляються нотаріусами України;
• Міністерству освіти і науки — на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, організаціями, що стосуються сфери освіти і науки;
• Міністерству закордонних справ України — на всіх інших видах документів

*Який строк розгляду документів для проставлення апостиля?
Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів.
У разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану у випадках відсутності відомостей про них у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності строк розгляду документів, поданих для проставлення апостиля, може бути продовжено до 20 робочих днів.

-Яка плата за надання послуги з проставлення апостиля?
Наказом Міністерства юстиції від 18 грудня 2003 року № 161/5 встановлено плату за надання послуги з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн) та для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).