Дубечненська громада

Волинська область, Ковельський район

Зупинимо булінг разом!

Дата: 01.03.2020 12:24
Кількість переглядів: 610

«БУЛІНГ У ШКОЛІ: ПОКРОКОВІ ДІЇ ЯК ЦЬОМУ ПРОТИСТОЯТИ»

 

До 75% українських школярів були учасниками цькування, кожен п'ятий з них був жертвою, і кожен сьомий – булер. Такі дані опитування, проведеного Міністерством освіти і науки України.

 

Як попередити булінг батькам та зрозуміти, що ваша дитина стала жертвою булінгу в школі, поради Старовижівського бюро правової допомоги:

 

Часто саме виховання закладає шаблон поведінки жертви або навіть самого агресора. Ту чи іншу роль дитині в класі визначають дорослі, і перш за все – батьки.

 

Як не нав'язати нездорову роль?

 

Якщо діти ростуть без авторитету дорослих і їх заборон і в той же час їм не вистачає уваги і поваги з боку старших – їм доводиться стверджуватися за рахунок інших і поводитися, як «Агресор».

До булерства їх підштовхує також страх стати жертвою і тоді дитина діє на випередження, оскільки вона вже є нею – вдома. І тут йдеться не тільки про виховання ременем, а й про те коли батько кривдить матір, тоді дитина переймає шаблон позиції жертви і не знає механізмів захисту.

 А от надмірна турбота, завищені вимоги, коли батьки дорікають дитину за «не ті» результати, створюють жорсткий режим дня, вирішують, що йому з'їсти призводить до того, що в школі дитина буде прискіпливою, дратівливою і слабких стане зневажати.

Такі фрази батьків, як  «Ти був неуважним, тому над тобою сміялися», «А що ти зробив не так, що в тебе плюнули?» сприяють формуванню «Жертви». Адже булінг виникає, коли в колективі є людина, яка звикла, що за нього не стане горою навіть власна мати. Тоді вона не захищається і сама.

Коли дитина опиняється в позиції жертви, вашим завданням є підключити третю сторону (наприклад, шкільного психолога), детально дізнатися подробиці шкільного життя дитини, якихось конкретних інцидентів, які відбувалися напередодні і письмово попросити адміністрацію школи розібратися.  

Батькам важливо знати, що одним з основних механізмів протидії булінгу є: покладання на засновника закладу освіти здійснення контролю за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію боулінгу у шкільному середовищі.

Щодня питайте у дитини: «Як пройшов день?», «Хто тобі і в чому сьогодні допомагав?», «З ким тобі легше спілкуватися?». Так ви будете знати про клімат в оточенні дитини, і зможете вчасно втрутитися в ситуацію.

До дитину, яка виконує роль «Глядача» У вихованні допускалися всі зазначені вище помилки, тому він – потенційна жертва і агресор. Просто в даний момент хтось виявився великим тираном або слабаком. І, щоб не опинитися на місці наявної зараз жертви, дитина вибирає роль глядача: його агресор не зачепить, інакше втратить свідка своїх «подвигів».

Порада батькам: Зробіть вчителя своїм союзником.

Нерідко ролі «роздає» учитель. Притому не завжди усвідомлено, тому зробіть вчителя своїм союзником. Попросіть вчителя не узагальнювати і не акцентувати увагу на проступки вашої дитини. Запропонуйте, щоб свої зауваження педагог висловлював вам особисто. Адже часто «порушник порядку» – всього лише гіперактивна дитина, болісно реагує на зауваження чи прохання, а такі діти, як ми знаємо морока для вчителя.

Отже, поняття «Булінг» процвітає в колективі, в якому немає згуртованості або достатнього контролю з боку дорослих. Тому батьки повинні приймати участь у шкільному житті дітей, спілкуватися з вчителями. До прикладу: запропонувати класному керівнику скласти спільно з учнями графік конкурсів усередині класу, спортивних змагань, спільного дозвілля, як відомо, спільне проведення часу зближує. При цьому розробку кожного проекту нехай він доручає різним групам дітей, модератори заходу теж повинні змінюватися. Тоді діти будуть приміряти різні «ролі», що допоможе формуванню поваги один до одного і готовності слухати інших. Крім того, відсутність незмінності ролей – ти лідер, а ти аутсайдер – попередить заздрість і образи.

 

І на сам кінець, яка відповідалінсть за Булінг:

 

Вчинення булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20-ти до 40-ка годин.
Водночас за булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, законом встановлено штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Булінг, вчинений дітьми від 14-ти до 16-ти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють. Його розмір, становить від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Водночас законом визначено покарання за приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником або засновником закладу освіти. Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

 

 

 

Довідково: 

 

Старовижівське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: смт. Стара Вижівка, пл. Миру, 3, тел.: (03346) 2-14-75. (пн-пт з 9:00 до 18:00). starovyzhivske@legalaid.lt.ua.

 

Ковельський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел.: (03352) 3-30-63. (пн-пт з 9:00 до 18:00). kovel.volyn@legalaid.lt.ua.

 

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

 

 

 

 

 

 

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора