Дубечненська громада

Волинська область, Ковельський район

Президент України підписав закон про посилення захисту прав працівників

Дата: 28.05.2022 10:35
Кількість переглядів: 187

На зображенні може бути: текст

Президент України підписав закон про посилення захисту прав працівників?

Закон №2253-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» передбачає надання ширших можливостей особі реалізувати право на укладання колективних договорів.

?«Колективні угоди – це визначений міжнародним правом інструмент захисту працівників під час виконання ними робочих обов’язків. Він передбачає договір між роботодавцем та профспілковими організаціями або представниками співробітників. У документі чітко визначаються обов’язки усіх сторін, що дозволяє працівникам відстоювати свої трудові права. Підписаний Президентом закон врегульовує питання укладання колективного договору, щоб гарантувати людям дотримання їх вимог в процесі роботи – гідних умов праці, чесного нарахування зарплати, забезпечення поваги та рівності», – наголосив заступник Міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

?Відповідно до закону, колективні договори можуть укладатися фізичною особою, яка використовує найману працю (раніше така можливість існувала лише у юридичних осіб). На роботодавця покладається обов’язок ознайомлювати працівників з текстом угоди, повідомляти про внесення змін до документу. Винні у не наданні працівнику інформації про деталі колективного договору чи нові поправки, караються штрафом і несуть дисциплінарну відповідальність.

?Закон також врегульовує окремі питання щодо недопущення дискримінації.

?Окремо у документі уточнюються положення законодавства щодо масового вивільнення працівників для підприємств з різною чисельністю співробітників. Роботодавець повинен не пізніше, ніж за 3 місяці до можливих звільнень, провести консультації з цього питання з представниками профспілкових організацій.

????Більше інформації у законі: https://cutt.ly/mH6lhNr


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора