Безкоштовна правова допомога для ВПО та маломобільних соціальних груп

Дата: 21.07.2022 11:08

На зображенні може бути: 2 людини та текст

Безкоштовна правова допомога для ВПО та маломобільних соціальних груп

Отримати пораду юриста, представництво в суді, пояснення законодавчих норм — це актуально завжди, а під час війни, коли перед людьми день у день постають складні питання — тим більше.

Тому я хочу ще раз нагадати, що система безоплатної правової допомоги продовжує працювати й під час війни. Більш того, зараз кількість запитів лише збільшилась: щодня 35-40 юристів приймають та обробляють до десяти тисяч дзвінків на гарячій лінії ? Крім цього, майже в кожному місті працюють Центри безоплатної вторинної правової допомоги.

І люди, що покинули власні домівки ? та знайшли прихисток в приймаючих громадах, згідно з законом “Про безоплатну правову допомогу” мають право на безкоштовну допомогу в цих центрах.

Наразі безкоштовну правову допомогу можуть отримати люди, що після введення воєнного стану 24 лютого 2022 року перемістились з регіонів, де ведуться активні бойові дії. Зараз до цього переліку відносяться: ?Волинська, ?Дніпропетровська, ?Донецька, ?Житомирська, ?Запорізька, ?Луганська, ?Миколаївська, ?Одеська, ?Сумська, ?Харківська, ?Херсонська, ?Чернігівська, ?Київська області, а також місто ?Київ

До вторинної правової допомоги можна звернутись, щоб отримати юридичну консультацію, допомогу в складанні документів процесуального характеру, а також захист та представництво в суді, органах місцевого самоврядування та державних органах.

Зараз найчастіше люди звертаються з питаннями, пов’язаними з оформленням документів та зміною цивільного стану, отриманням статусу ВПО, сплатою податків та кредитів, перетином державного кордону, оформленням соціальних виплат тощо. Проте, якщо ваше питання не входить до цього переліку, ви завжди можете звернутись до вторинної правової допомоги та отримати консультацію.

Для цього потрібно подзвонити за єдиним телефоном гарячої лінії ?? 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні у межах України).

На гарячій лінії вам нададуть первинну консультацію, а також підкажуть, де знаходиться найближчий до вас центр надання безоплатної вторинної правової допомоги, якщо ваше питання потребує більш глибокого вивчення та юридичної підтримки.

Також ви можете звернутись віддалено через мобільні застосунки ?“Твоє право” та “Безоплатна правова допомога”, або через особистий кабінеті клієнта на сайті системи безоплатної правової допомоги. Посилання на нього - у коментарях ??

Також хочу відзначити, що безоплатну вторинну правову допомогу можуть отримати інші важливі соціальні групи:

?? українці, середньомісячний дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму;

?? особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

?? діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;

?? діти, які перебувають у складних життєвих обставинах;

?? діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту;

?? внутрішньо переміщені особи;

?? громадяни України – власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості;

?? громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території;

?? особи, до яких застосовано адміністративне затримання;

?? особи, до яких застосовано адміністративний арешт;

?? особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;

?? особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

?? особи, реабілітовані відповідно до законодавства України;

?? особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;

?? викривачі у зв’язку з повідомленням ними інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення.

Інформаційна кампанія «Важливі питання» організована за підтримки проєкту ПРООН «Права людини для України», що фінансується посольством Данії.