Підготовка до написання стратегії ОТГ

Дата: 15.06.2018 15:26

13 червня 2018 року відбулось перше засідання робочої групи з розробки Стратегічного плану розвитку Дубечненської громади до 2026 року. До складу робочої групи увійшли депутати сільської ради, підприємці, представники громадських організацій, культурних та освітніх установ, лікувальних закладів, пенсіонери, директор районного центру зайнятості Сергій Шеремета і просто небайдужі жителі громади. У розробці стратегії для Дубечненської громади беруть участь радники Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування.

З вітальним словом до учасників засідання звернулася Секретар Дубечненської ОТГ Ірина Мазуренко, яка зауважила, що слід пояснити мешканцям, куди буде рухатися і розвиватися громада. Мовляв, це потрібно зробити для нас, для нашого майбутнього та наших дітей.

Радник із питань регіонального розвитку Волинського ЦРМС Петро Гоцалюк розповів про діяльність Центру та експертів, які працюють у ньому.

Також він пояснив, що механізм стратегічного управління традиційній для Європи, адже йдеться про ефективне управління. За його словами, стратегія розвитку дозволяє підкреслити унікальні ресурси громади.

Своєю чергою написання стратегії розвитку обговорити різні цілі для ОТГ із громадою. «Це те, що ви хочете отримати через три-п’ять років», - зауважив радник.

У своєму виступі він наголосив, що стратегія розвитку - це суспільно-узгоджений документ, над створенням якого працюватиме влада, громадськість та бізнес.

Пізніше на базі стратегії можна провести дії, які допоможуть залучити до життя громади інвесторів, наприклад, йдеться про публічні інвестиційні пропозиції.

Петро Гоцалюк додав, що наявність стратегії розвитку в об’єднаній територіальній громаді підкреслює управлінський імідж ОТГ.

Розповів радник і про етапи процесу планування написання стратегії об’єднаної територіальної громади, приміром, про анкетування громади.

Наголосив Гоцалюк і на важливості енергоефективності у рамках стратегії розвитку громади.

«Стратегія дозволяє розставити пріоритети», - резюмував експерт.

?????????»?????° ?????? ?¦?µ?????? ?????·?????????? ?????????µ???????? ???°?????????????????°?????? ?? ?????»?????????????? ???±?»?°??????.