Дубечненська громада

Волинська область, Ковельський район

Як у Дубечненському лісництві працює шишкосушарка

Дата: 25.01.2019 15:26
Кількість переглядів: 868

У Дубечненському лісництві, функціонує шишкосушарка. Сюди звозять шишки з 11 державних лісогосподарських підприємств області. Протягом сезону в шишкосушарці переробляють приблизно від 60 до 70 тонн насіння.

Головний лісничий державного підприємства «Старовижівське лісове господарство» Віталій Оксенюк розповідає, що шишкосушарку побудували в 1961-му році.

«Побудував тодішній лісничий Адам Дмитрук. На шишкосушарці протягом сезону в середньому переробляється від 60 до 70 тонн насіння. Сезон розпочинається в зимовий період і триває аж до весни. Звозять шишки на переробку з 11 лісгоспів Волинської області. Переробляють шишки сосни звичайної та ялини. Ця робота дуже важлива для лісівників. Адже від якості насіння та посадматеріалів залежить продуктивність та довголіття лісових насаджень», – зазначає лісничий.

Процес сушки шишок складний та триває 24 години. За це час шишки проходять різні етапи переробки. В кінці насіння відділяється від шишки. Готові насінини відправляють до лісонасінневої бази, де перевіряють його якість. При державних лісогосподарських підприємствах Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства діє три шишкосушарки – у Старовижівському лісгоспі, в Ківерцях, а цього року шишкосушарню запустили в роботу у державному підприємстві «Маневицьке ЛГ».

Незабаром відкриття нової шишкосушарні планують володимир-волинські лісівники.

Фото без опису

https://youtu.be/KYkC5vJeo20

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора