Дубечненська громада

Волинська область, Ковельський район

Посилено відповідальності за порушення правил дорожнього руху

Дата: 17.03.2021 12:10
Кількість переглядів: 2768

Посилено відповідальності за порушення правил дорожнього руху

 

17 березня 2021 року вступає в дію Закон  1231-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» , які саме зміни очікують водіїв – у консультації фахівчині Ковельського місцевого центру з надання БВПД Оксани Романюк.

Прийнятий закон значно актуалізувує відповідальність за кермування у стані алкогольного сп'яніння. Якщо раніше відповідальність за керування у нетверезому стані вперше передбачала штраф — 10 200 гривень і позбавлення права керування на рік, то тепер таке ж правопорушення тягне за собою штраф у розмірі 17 тисяч гривень. За повторне правопорушення протягом року передбачено покарання у розмірі 34 тисяч грн і позбавлення прав на 3 роки. Якщо ж водій сяде за кермо п'яним втретє, то за це передбачений штраф 51 тисяча грн, а також позбавлення прав на керування транспортним засобом на 10 років з конфіскацією авто. Окрім цього, до особи може бути застосовано адміністративний арешт строком до 15 діб.

Притягнути водія до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських засобів, що сповільнюють реакцію можна буде протягом року з моменту вчинення правопорушення. До ухвалення змін, цей термін складав три місяці.

Також Кримінальний Кодекс  доповнено статтею 286-1, яка передбачає покарання за скоєння  ДТП в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння, у результаті якої потерпілий отримав травми середньої тяжкості у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 3 до 5 років.

Якщо потерпілий отримав тяжке ушкодження, водієві загрожуватиме позбавлення волі на строк від 3 до 8 років та позбавлення прав терміном від 5 до 8 років.

Якщо сталася ДТП з летальним результатом, то водій який перебував у стані сп'яніння може бути позбавлений  волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням прав на такий же термін.

За  ДТП з декількома жертвами водій може бути отримати покарання у вигляді позбавлення  волі терміном від 7 до 12 років з позбавлення прав терміном від 7 до 10 років.

Окрім цього збільшується розмір штрафів:

 • так за їзду без шолома чи з непристебнутим паском безпеки, доведеться заплатити 510 грн.
 • За порушення правил користування номерним знаком при експлуатації авто будуть стягувати 850 грн, а якщо протягом року водій повторно буде притягнутий до відповідальності за вказане правопорушення - сума штрафу складе 1700 грн.
 • Перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг,  зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів обійдеться у 340 грн, або у 510 грн за проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону, порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами, розмови по мобільному без використання пристроїв для розмов без використання рук, а так само порушення правил навчальної їзди.
 • За перевищення швидкості більше як на 50 км за годину будуть карати штрафом розміром 3400 грн.
 • За створення аварійної ситуації треба буде заплатити 1445 грн.
 • - За залишення місця ДТП, до якої вони причетні   водіїв будуть карати штрафом у розмірі 3400 грн, або позбавленням права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років.
 • Порушення правил дорожнього руху, що призвели до пошкодження транспортних засобів чи іншого майна, будуть каратись штрафом у розмірі 850 грн.
 • За керування транспортним засобом особою,  яка не має при собі водійського посвідчення, реєстраційного документу на транспортний, або, у встановлених законом випадках, полісу обов'язкового цивільного автострахування,  або не пред'явила його поліцейському передбачає накладення штрафу у розмірі 425 грн.
 • За керування транспортним засобом особою, яка не має права керувати транспортним засобом, або за передачу керування транспортним засобом такій особі - сума штрафу складе 3400 грн.
 • Керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами тягне за собою накладення штрафу в розмірі 20 400 грн.
 • Повторне  керування транспортним засобом особою, яка не має права керувати транспортними засобами, тимчасово обмежена в цьому праві або позбавлена права керувати транспортними засобами  протягом року,  карається штрафом у розмірі 40 800 грн з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
 • За перехід дороги у невстановленому місці або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються чи порушення інших вимог правил дорожнього руху доведеться заплатити 255 грн. Волосипедистів за порушення правил дорожнього руху будуть карати штрафом у розмірі 340 грн.
 • За вчинення цих правопорушень у стані алкогольного сп'яніння  штраф збільшується до 680 грн. Якщо цими діями спричинено аварійну ситуацію розмір штрафу зростає до 850 грн.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» № 1231-IX Верховна Рада ухвалила 16 лютого 2021 року.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора