Дубечненська громада

Волинська область, Ковельський район

Поділ земельної ділянки

Дата: 27.04.2021 11:43
Кількість переглядів: 5872

Поділ земельної ділянки

Земельна ділянка може бути обєктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.

Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Формування земельних ділянок здійснюється:

 • у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності;
 • шляхом поділу чи обєднання раніше сформованих земельних ділянок;
 • шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
 • шляхом інвентаризації земель у випадках, передбачених законом;
 • за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).

Формування земельних ділянок шляхом поділу та об’єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок.

            Здійснити поділ земельної ділянки можна, якщо на неї оформлено право власності (користування), і є в наявності правовстановлюючий документ (наприклад, державний акт на право власності на земельну ділянку або державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, договір купівлі-продажу, дарування, міни або інформаційна довідка з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, тощо).

            Підставою для поділу земельної ділянки є засвідчена нотаріально заява власника земельної ділянки та розроблена землевпорядною організацією технічна документація із землеустрою щодо поділу земельної ділянки.

            Для розробки технічної документації потрібно звернутися до землевпорядної організації та надати наступні документи:

 • нотаріально засвідчену заяву на поділ земельної ділянки;
 • засвідчену нотаріально копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку;
 • копії ідентифікаційних документів власника (паспорт, картка платника податків).

Якщо власників земельної ділянки декілька (спільна часткова власність між співвласниками), то в такому випадку укладається нотаріальний договір на поділ земельної ділянки між співвласниками.

На основі поданих документів землевпорядна організація проводить відповідні роботи з розробки технічної документації щодо  поділу земельної ділянки на підставі укладеного договору з власником такої ділянки.

Технічна документація із землеустрою щодо поділу земельної ділянки включає:

а) пояснювальну записку;

б) технічне завдання на складання документації, затверджене замовником документації;

в) кадастровий план частини земельної ділянки, яка виділяється в окрему земельну ділянку;

г) матеріали польових геодезичних робіт;

ґ) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання при поділі земельної ділянки по межі поділу;

д) перелік обтяжень прав на земельну ділянку, обмежень на її використання та наявні земельні сервітути;

е) нотаріально посвідчена згода на поділ земельної ділянки заставодержателів, користувачів земельної ділянки (у разі перебування земельної ділянки в заставі, користуванні);

є) згоду власника земельної ділянки, для земель державної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ земельної ділянки користувачем (крім випадків поділу земельної ділянки у зв’язку з набуттям права власності на житловий будинок, розташований на ній).

Розроблена технічна документація щодо поділу земельної ділянки подається на розгляд до місцевого управління Держгеокадастру, після чого даний орган реєструє утворені в результаті поділу земельні ділянки в Державному земельному кадастрі України.

На підтвердження проведених змін державний кадастровий реєстратор видає витяги з Державного земельного кадастру.

Кожній земельній ділянці, що утворилась в результаті поділу, присвоюється новий кадастровий номер.

            Щоб зареєструвати право власності на земельні ділянки, що утворились в результаті поділу, необхідно звернутись до центру надання адміністративних послуг або нотаріуса.

            Для цього потрібно щодо кожної новоутвореної земельної ділянки подати заяву про реєстрацію права власності та надати наступні документи:

 • витяг з Державного земельного кадастру;
 • копію та оригінал паспорта заявника;
 • копію та оригінал ідентифікаційного номеру;
 • підтвердження оплати адміністративного збору;
 • документ, який підтверджує виникнення права на земельну ділянку;
 • довіреність, якщо документи подаються представником (нотаріально засвідчена, якщо від фізичної особи);
 • оригінал та копію паспорту, ідентифікаційного номеру представника, якщо документи подаються представником.

            У випадку звернення до нотаріуса за реєстрацією права власності заявник крім адміністративного збору оплачує ще й послуги нотаріуса.

            Після розгляду поданих державному реєстратору документів здійснюється реєстрація права власності на земельні ділянки та надаються витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

            Слід зазначити, що державна реєстрація земельної ділянки, що підлягає поділу, скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснив таку реєстрацію.

 

У разі виникнення правових питань Ви можете звернутись до Старовижівського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: 44401, Волинська обл., смт Стара Вижівка, пл. Миру, 3, тел.: (03346)-2-14-75.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора