Дубечненська громада

Волинська область, Ковельський район

Увага! Нещасний випадок

Дата: 11.01.2022 11:45
Кількість переглядів: 1053

Увага! Нещасний випадок.

 

Одним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності.

У 2021 році страховий експерт з охорони праці Ковельського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області взяв участь у роботі 12 комісій з розлідування нещасних випадків, з них 6 страхові випадки, в т. ч.  один із смертельним наслідком, по одному випадку триває розслідування. Крім того до відділення надійшло 81 повідомлення про гостре професійне захворювання медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19, по 79 випадкам проведено розслідування, з них 53 випадки пов’язані з виробництвом, в т. ч. один із смертельним наслідком, по двом випадкам триває розслідування.

Під час встановлення кришок секцій підйомного кутового скребкового конвеєра у ТОВ «Волинь-Кальвіс» травму важкого ступеня тяжкості отримав підсобний робітник товариства; порушивши вимоги інстукції з охорони праці травми несумісні з життям отримала працівниця СТзОВ імені Лесі Українки; травму важкого ступеня тяжкості  внаслідок падіння отримав працівник філії «Ковельська ДЕД»; під час кріплення колеса на тракторному причіпі травму важкого ступеня тяжкості отримала особа яка працює на умовах цивільно-правового договору в СТзОВ імені Лесі Українки; через невиконання інструкцій з охорони праці травму важкого ступеня тяжкості отримав працівник ТОВ «Гранд Інвест Лімітед».

           Проведений аналіз обставин і причин травматизму на підприємствах за 2021                                           рік показує, що основними причинами травматизму є: організаційні 97% (57 випадків);  психофізіологічні  1.5% (1 випадок); техногенні, природні, екологічні та соціальні 1.5%        (1 випадок). Зокрема, організаційні причини настання нещасних випадків це ті причини, які повністю залежать від рівня організації праці на виробництві (вчасне проведення інструктажів та навчання з питань охорони праці, якісне розроблення інструкцій з охорони праці, забезпечення працівників інструкціями з охорони праці, засобами індивідуального та колективного захисту, здійсненя контролю за додержанням працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці та ін.).      

Враховуючи вищенаведені дані, звертаємо увагу роботодавців, керівників та спеціалістів служб охорони праці суб’єктів господарювання на посиленні профілактичних заходів, виконання яких сприятиме зменшенню виробничого травматизму.

Нагадаємо, у разі настання страхового випадку потерпілі мають право на страхові виплати, а також медичні та соціальні послуги, які надаються  за кошти Фонду. Зокрема, фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення,  санаторно-курортне лікування тощо.

 

 

Ковельське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора