Дубечненська громада

Волинська область, Ковельський район

Сесія сільської ради №49/20 «Про співфінансування Комплексної програми надання позик окремим категоріям громадян  у Волинській області 2022-2026 роки»

Кількість переглядів: 21
Скликання: 8
Сесія: 49
Тип документу: Сесія сільської ради
Дата: 20.12.2024
Автор: Лавренюк А.А.
Номер документу: 49/20
Назва документу: Про співфінансування Комплексної програми надання позик окремим категоріям громадян  у Волинській області 2022-2026 роки
Прикріплені файли:

Фото без опису

 

ДУБЕЧНЕНСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

 

КОВЕЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

восьме скликання

 

РІШЕННЯ

 

20  грудня 2024 року                                   с. Дубечне                                                       №49/ 20

 

Про співфінансування

Комплексної програми надання позик окремим

категоріям громадян  у Волинській області 2022-2026 роки

 

 

         Відповідно пункту 22 частини 1 статті 26  Закону  України «Про місцеве     самоврядування в Україні», сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити  співфінансування Комплексної програми надання позик окремим категоріям громадян у Волинській області на 2022 - 2026 р.  що додається.                                    

            2. Передати кошти субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на співфінансування Комплексної програми  надання позик окремим категоріям громадян у Волинській області 2022-2026 р.                                                                                                                                                                                                                                                                                         

            3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

Секретар сільської ради                                                                    Алла ЛАВРЕНЮК                                                                                                              

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення обласної ради

09 грудня 2021 року № 10/5

(у редакції наказу начальника обласної військової адміністрації

  21 грудня 2023 року № 502)

 

зі змінами від 02.10.2024 № 243

                                                      

 

КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА

надання позик окремим категоріям громадян

у Волинській області на 2022–2026 роки

«Власний дім»

 

Комплексна програма надання позик окремим категоріям громадян у Волинській області на 2022–2026 роки «Власний дім» (далі – Програма) спрямована на виконання Державної стратегії регіонального розвитку на 2021–2027 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2020 року № 695, Стратегії розвитку Волинської області на період до 2027 року, затвердженої рішенням обласної ради від 12 березня 2020 року № 29/16 (зі змінами) та Плану заходів з її реалізації на 2021–2023 роки, затвердженого рішенням обласної ради від 13 жовтня 2020 року № 32/3 (зі змінами), у частині стратегічної цілі - розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення, оперативної цілі – створення умов для комфортного та безпечного проживання мешканців). Паспорт Програми наданий у додатку 1.

 

1. ПРОБЛЕМА, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА

Низький рівень доходів, незадовільні житлові умови призводять до міграційних процесів і відтоку з області молодих висококваліфікованих фахівців та обмежують можливість народження дітей у сім’ях, які потребують покращення житлових умов, що негативно позначається на соціально-економічному розвитку Волині загалом. У Волинській області один із найнижчих показників зайнятості жінок у порівнянні з іншими областями України.

Переважна більшість учасників бойових дій та членів їх родин, багатодітні сім’ї, які проживають у сільській місцевості, не мають власного житла, або потребують поліпшення житлових умов. Вказані категорії потребують першочергової уваги у вирішенні їх житлових питань.

Порівняно з 2010 роком економічно активне населення станом на 01 січня 2020 року зменшилось на 57,1 тис. осіб і становило 417 тис. осіб проти 474,1 тис. осіб у 2010 році. Безробітне населення у сільській місцевості області у 2020 році становило 25,9 тис. осіб або 13,5%.

За останні п’ять років, до повномасштабного вторгнення, за даними Головного управління статистики у Волинській області чисельність населення Волині зменшилась на 17,1 тисячу жителів, у тому числі за 2020 рік –  на 4 тисячі осіб, за 2021 рік – на 6 тисяч осіб.

Повномасштабне вторгнення російської держави в Україну поглибило демографічну кризу в області, особливо у сільській місцевості.

Високі відсоткові ставки за кредитами в банківських установах, підвищені вимоги до платоспроможності позичальників та необхідної іпотеки не дають можливості більшості мешканцям сільської місцевості отримати кредити в банках.

З метою покращення демографічної ситуації, надання можливості забезпечення громадян доступним житлом, на виконання Указу Президента України від 27 березня 1998 року № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» та постанови Кабінету Міністрів України від 03 серпня 1998 року № 1211 «Про затвердження Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» в Україні реалізується державна та місцеві програми «Власний дім».

Реалізацію Програми в області здійснює комунальне підприємство «Волинський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» (далі – Фонд), відповідно до своїх статутних завдань, шляхом надання довгострокових пільгових позик.

Завдяки своїй доступності Програма набула широкої популярності серед населення області та стала надійною опорою для тисяч сімей різних вікових категорій та соціального статусу.

Дешевий фінансовий ресурс та довготривалий термін погашення позик дозволяє значній кількості сімей суттєво підвищити рівень якості життя. У цілому за період з 1999 по 2023 роки за програмою «Власний дім» в області інвестовано понад 160  млн гривень бюджетних коштів. Сільськими мешканцями придбано, збудовано та реконструйовано понад 98 тис. кв. метрів індивідуального житла, газифіковано та забезпечено водопостачанням 1583 осель. Покращили житлово-побутові умови 1617 сімей, у тому числі 119 багатодітних родин та з 2014 року 127 учасників бойових дій та 6 внутрішньо переміщених осіб.

Кредитний портфель Фонду станом на 01 грудня 2023 року складає 83,8 млн гривень за 1 235 чинними угодами. Відповідно до умов Програми 136 позичальникам надано безвідсоткові позики.

Слід зазначити, що наявна потреба в дешевому фінансовому ресурсі значно перевищує зазначені обсяги фінансування Програми. Крім того, отримання позики в обсягах менше встановлених граничних сум не задовольняє потенційних одержувачів.

 

2. МЕТА ПРОГРАМИ

Метою Програми є створення фінансових передумов для запобігання демографічної кризи, розвитку сільської місцевості, забезпечення гендерної рівності, гарантованих соціальних стандартів і покращення умов проживання у селі, збереження сільського населення як носія української ідентичності, культури і духовності шляхом надання дешевих позик індивідуальним забудовникам житла.

Досягнення визначеної мети сприятиме створенню умов для розширення можливостей територіальних громад з розв’язання наявних у них проблем шляхом переміщення фокусу з підтримки державою окремих секторів економіки на підтримку сільського розвитку – поліпшення якості життя та економічного благополуччя сільського населення.

Програма визначає шляхи розв’язання проблем населення області, які не можуть бути вирішені без допомоги держави та органів місцевого самоврядування.

 

3. ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Реалізація Програми здійснюватиметься відповідно до додатка 2 до цієї Програми «Завдання і заходи реалізації Комплексної програми надання позик окремим категоріям громадян у Волинській області на 2022–2026 роки Власний дім» шляхом надання фінансової підтримки на зворотній основі у вигляді довгострокових пільгових позик (далі – Позика) Фондом мешканцям сіл, селищ, визначених відповідно до Закону України від 28.07.2023 № 3285 «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» та малих міст, чисельність жителів яких становить менше 30 тисяч осіб (далі – позичальники).

Позика – сума коштів або матеріальні ресурси у грошовому виразі, що надаються позичальникам коштом кредитних ресурсів Фонду для фінансування спорудження житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями та добудови незавершених житлових будинків, реконструкції та капітального ремонту, у тому числі запровадження заходів із забезпечення енергоефективності та енергозбереження житла, спорудження інженерних мереж, підключення їх до наявних комунікацій, а також придбання незавершеного будівництвом та готового житла за результатами оцінки, проведеної відповідно до законодавства, та його реконструкції (далі – об’єкт кредитування).

Сума Позики визначається Фондом з урахуванням рівня платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру Позики в сумі:

600 тис. гривень для будівництва нового житлового будинку;

350 тис. гривень для реконструкції, капітального ремонту, в тому числі запровадження заходів із забезпечення енергоефективності та енергозбереження, житлового будинку або добудови незавершеного будівництвом житла; придбання енергогенеруючого обладнання, в тому числі, що виробляє енергію за рахунок використання альтернативних джерел енергії потужністю до 10 кВт (далі - енергогенеруюче обладнання);

500 тис. гривень для придбання житла;

150 тис. гривень для спорудження інженерних мереж та підключення їх до наявних комунікацій.

Позика надається на строк до 20 років, але не більш як до досягнення позичальником пенсійного віку відповідно до Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а молодим сім’ям (подружжя, у якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) – до 30 років, з внесенням за користування позичальником плати у розмірі 3-ох відсотків річних.

Позичальник, який має трьох і більше дітей (у тому числі усиновлених та/або таких, що перебувають під його опікою/піклуванням), звільняється від сплати відсотків за користування Позикою, починаючи з дати подання копії підтвердних документів (свідоцтва про народження дітей, документів про усиновлення, встановлення опіки чи піклування, посвідчення батьків багатодітної сім’ї). Поновлення нарахування відсотків у розмірі 3-х відсотків річних починається з наступного року після досягнення повноліття.

Відсотки за користування Позикою також не нараховуються таким позичальникам (за умови їх

звернення або повнолітніх членів їхніх сімей з відповідною заявою):

військовослужбовцям, подружжю, в якому чоловік або дружина є військовослужбовцем, що підтверджується копією військового квитка, з моменту їх звернення до Фонду з підтвердними документами і до скасування воєнного стану;

резервістам та військовозобов’язаним, подружжю, у якому чоловік або дружина є резервістом чи військовозобов’язаним, що підтверджується довідкою відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки або військової частини про перебування на військовій службі, – з моменту їх звернення до Фонду з підтвердними документами про мобілізацію і до закінчення проходження військової служби в особливий період.

Звільнення від сплати відсотків за користування позикою у випадках, передбачених цим пунктом, застосовується виключно за умови компенсації Фонду відсоткової ставки за рахунок коштів місцевих бюджетів у порядку, визначеному органами місцевого самоврядування.

Позики надаються Фондом на зворотній основі на підставі клопотань відповідних органів місцевого самоврядування на умовах співфінансування з державного, обласного та місцевих бюджетів.

Інші умови, а також порядок оформлення і видачі Позик визначаються Фондом самостійно, у відповідності до Статуту та з урахуванням Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 1998 року № 1597 (зі змінами).

Контроль за виконанням заходів Програми, цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів здійснюють відповідальні виконавці Програми.

Фонд щокварталу готує та подає упродовж терміну дії Програми інформацію про використання коштів департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

 

4. ОБСЯГИ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

Фінансування Програми передбачається за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів згідно з додатком 3 «Ресурсне забезпечення Комплексної програми надання позик окремим категоріям громадян у Волинській області на 2022–2026 роки» до цієї Програми.

З місцевих бюджетів співфінансування здійснюється в обсязі не менше 25% річного обсягу коштів обласного бюджету. З бюджетів територіальних громад, де чисельність жителів становить більше 30 тисяч осіб, співфінансування здійснюється в обсязі не менше 50% річного обсягу коштів обласного бюджету.

Щорічне формування бюджетних коштів на виконання заходів Програми здійснюється Фондом під час складання проєктів державного, обласного та місцевих бюджетів.

Пропозиції щодо обсягу коштів, необхідних для надання пільгових Позик з державного бюджету, в установленому порядку подаються Фондом Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України: з обласного бюджету (в тому числі обсяг коштів на фінансування витрат, пов’язаних з наданням та обслуговуванням пільгових довгострокових кредитів) – департаменту агропромислового розвитку та департаменту фінансів обласної державної адміністрації, з місцевих бюджетів – відповідним органам місцевого самоврядування.

Кошти, які надходять від погашення Позик, наданих позичальникам, зараховуються на відповідні реєстраційні рахунки, відкриті в територіальних органах Казначейства, з подальшим спрямуванням на кредитування індивідуального житлового будівництва на селі.

Витрати Фонду, пов’язані з наданням та обслуговуванням Позик, фінансуються за рахунок коштів, що надходять від сплати відсотків за користування Позиками, та коштів обласного і місцевих бюджетів, передбачених на зазначену мету, крім асигнувань коштів державного бюджету.

 

5. ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ

Показники результативності Програми наведені у додатку 4.

 

________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                               Селищний голова                                                              Василь КАМІНСЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь